Suratgarh Train TimeTable

Train name (no.) passing via
Suratgarh Junction
Arrives Departs Stop time M T W T F S S
Bnw Cnb Special (04724) 21:00 21:30 30 min Y Y Y Y Y Y Y
Cnb Bnw Special (04723) 18:00 18:35 35 min Y Y Y Y Y Y Y
Kota Hmh Special (99734) 07:30 07:35 5 min Y Y Y Y Y Y Y
Kota Hmh Special (09734) 07:30 07:35 5 min Y Y Y Y Y Y Y
Abadh Assam Express (15909) 02:25 02:30 5 min Y Y Y Y Y Y Y
Janmabhoomi Express (19108) 10:50 11:00 10 min Y N N N N N N
Bme Hw Link Express (24888) 19:25 19:45 20 min Y Y Y Y Y Y Y
Bkn Sgnr Special (04732) 19:10 19:15 5 min Y N Y N Y N N
Hmh Kota Special (09733) 19:45 19:50 5 min Y Y Y Y Y Y Y
Avadh Assam Express (15910) 22:25 22:30 5 min Y Y Y Y Y Y Y
Sgnr Bkn Special (04731) 10:30 10:35 5 min Y N Y N Y N N
Kota Hmh Superfast Express (22981) 07:25 07:30 5 min Y Y Y Y Y Y Y
Adi Jat Express (19223) 04:20 04:30 10 min Y Y Y Y Y Y Y
Avadh Assam Express (15610) 22:25 22:30 5 min Y Y Y Y Y Y Y
Jat Adi Express (19224) 21:15 21:20 5 min Y Y Y Y Y Y Y
Dee Bkn Superfast Express (12455) 10:15 10:20 5 min Y Y Y Y Y Y Y
Fzr Bkn Special (04740) 10:50 11:00 10 min N N N N Y N N
Hmh Kota Superfast (22982) 19:35 19:45 10 min Y Y Y Y Y Y Y
Sbi Bahtinda Special (04513) 02:20 02:30 10 min Y N N N N N N
Klk Bme Express (14887) 07:15 07:30 15 min Y Y Y Y Y Y Y
Janmabhoomi Express (19107) 02:55 03:00 5 min N N N N N N Y
Barmer Klk Express (14888) 19:25 19:45 20 min Y Y Y Y Y Y Y
Hw Bme Link Express (24887) 07:15 07:30 15 min Y Y Y Y Y Y Y
Abadh Assam Express (15609) 02:25 02:30 5 min Y Y Y Y Y Y Y
Bti Sbi Special (04514) 10:50 11:00 10 min N N N N N N Y